Google Trips – pierwszy rzut oka na nową androidową aplikację dla turystów

Google Trips – pierwszy rzut oka na nową androidową aplikację dla turystów

Google Trips – pierwszy rzut oka na nową androidową aplikację dla turystów
05.05.2016 12:01

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Google planuje udostępnić całkowicie nową aplikację przydatną w podróży, z której z powodzeniem korzystać będzie można niezależnie od regionu. Dziś mamy już możliwość testowania wersji beta Google Trips i można z całą pewnością powiedzieć, że aplikacja będzie dobrym wyborem dla planujących urlop.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oficjalnie aplikacja dostępna jest w ramach zamkniętego programu beta, do którego dostęp mają wyłącznie uczestnicy programu Lokalni Przewodnicy, instalator szybko jednak trafił do Sieci i testować Google Trips można już samodzielnie, po pobraniu aplikacji z naszej bazy. Mimo wczesnego etapu rozwoju aplikacji, jej działanie jest stabilne i bezproblemowe.

Po uruchomieniu Google Trips, użytkownik wprowadza informacje na temat podróży, jaką chce odbyć. Określa jej cel lub cele (może to być nie tylko miasto, ale na przykład pasmo górskie), oraz termin wyjazdu i powrotu. Możliwe jest także zsynchronizowanie Google Trips z Gmailem, dzięki czemu w aplikacji pojawią się automatycznie dane dotyczące np. rejestracji w hotelu pochodzące z korespondencji.

Po wprowadzeniu tych informacji otrzymamy efektowną kartę opatrzoną zdjęciem miasta lub miejsca, z poziomu której możemy zobaczyć wspomniane rezerwacje, ale przede wszystkim zyskać wygodny dostęp do listy atrakcji turystycznych oraz restauracji. W pierwszym przypadku możliwe jest sprecyzowanie rodzaju atrakcji, a także określenie, czy mają one być wyświetlane w kolejności alfabetycznej, czy też może ograniczyć listę do miejsc położonych najbliżej użytkownika.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Każdą kartę podróży można pobrać, by zyskać do niej dostęp także w terenie, bez połączenia z Siecią. Propozycja Google nie jest zatem szczególnie rozbudowana, ale takie możliwości mogą być wystarczające, aby skierować się w odpowiednią stronę podczas podróży po nieznanej okolicy. Zwłaszcza że efektowny sposób prezentacji informacji oraz dostęp do ocen i opinii dodatkowe rzeczywiście może uczynić podróż wygodniejszą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)