Google TV jeszcze tej jesieni, ale tylko w USA

Google TV jeszcze tej jesieni, ale tylko w USA

07.09.2010 16:24, aktualizacja: 07.09.2010 16:36

Google wprowadzi Internet do telewizorów jeszcze tej jesieni - poinformował Eric Schmidt. Na razie jednak tylko w Stanach Zjednoczonych.

Jak podaje Reuters, Schmidt zapowiedział rychłą premierę Google TV na konferencji IFA w Berlinie. Nowa platforma pozwoli na oglądanie filmów z Internetu (np. YouTube), korzystanie z aplikacji, gier i serwisów społecznościowych. Wszystko z poziomu telewizora z zainstalowanym systemem bazującym na Androidzie. Schmidt stwierdził, że Google TV będzie usługą darmową. Ma to zapewnić platformie dominację na rynku. Jeśli firma porozumie się z nadawcami, Google TV będzie na jesieni dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych. Dopiero w przyszłym roku Google zacznie wprowadzać usługę w innych krajach.

Warto zauważyć, że informacja pojawiła się niecały tydzień po premierze nowej wersji urządzenia Apple TV, które umożliwia kupowanie i wypożyczanie filmów online z takich sklepów jak iTunest czy Netflix. O ile Apple każe płacić sobie za swoje urządzenie 99 dolarów, o tyle Google chce, aby dostęp do Google TV był zapewniony przez producentów najnowszych telewizorów. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał kupować dodatkowych urządzeń, aby skorzystać z usługi. Google TV został zaprezentowany w maju tego roku podczas konferencji I/O 2010.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)