Google tworzy konkurencję dla iMessage i BBM?

Google tworzy konkurencję dla iMessage i BBM?

10.06.2011 11:45

Jak donosi The Wall Street Journal, Google prawdopodobnie tworzy komunikator dla Androida, który będzie odpowiednikiem iMessage firmy Apple i BlackBerry Messengera.

Informacje o komunikatorze rzekomo pochodzą z wewnątrz firmy Google, w której otwarty został projekt komunikatora przeznaczonego dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Informator nie podał wielu szczegółów projektu, ale zasugerował, że tworzony komunikator ma o wiele większe możliwości, niż istniejący już Google Talk. Jednak nie ma pewności, czy projekt jest nadal aktywny, a co za tym idzie, czy komunikator trafi w ręce użytkowników. Firma Google nie skomentowała tych planów, ale można przypuszczać, że jest to kolejny krok w kierunku przejęcia użytkowników BlackBerry.

Systemy komunikacji firm Apple i RIM są przynętą, która ma przywiązać grupy użytkowników do konkretnej platformy. Ponadto w przypadku wielu operatorów telefonii komórkowej wysyłanie i odbieranie zajmujących (zależnie od protokołu) nawet kilkanaście bajtów wiadomości przez komunikator internetowy jest tańsze, niż wysyłanie tradycyjnych wiadomości tekstowych. Można sobie łatwo wyobrazić, że operatorzy sieci nie są zadowoleni z obecności takich alternatyw wobec SMS-ów, ale użytkowników z pewnością przekona do częstszej komunikacji tekstowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)