Google uczy, czym jest Internet i przeglądarki

Google uczy, czym jest Internet i przeglądarki

19.11.2010 14:14

Google uruchomił stronę, na której możemy dowiedzieć się 20 rzeczy na temat przeglądarek i Internetu. Firma chce w ten sposób edukować początkujących użytkowników.

Strona 20 Things I Learned About Browsers & The Web nawiązuje formatem jak i ilustracjami do książeczki dla dzieci. Ma w przystępny sposób wyjaśniać podstawowe zagadnienia związane z Siecią. Co ciekawe, została stworzona przy wykorzystaniu technologii HTML5. Ze strony firmy Google dowiemy się, czym jest Internet, chmura obliczeniowa, aplikacje webowe, standardy HTML, JavaScript, CSS, synchronizacja przeglądarek internetowych czy adresy IP i DNS. Wszystkie zagadnienia przedstawione są w prosty, łatwy do zrozumienia sposób. Strona witryna jest obecnie jedynie w języku angielskim.

Oprócz przeglądania strona po stronie możemy skorzystać z zakładek odsłaniających poszczególne rozdziały. Materiałami można podzielić się ze znajomymi z Facebooka, Twittera czy Buzza. Google za pomocą uruchomionej witryny nie tylko dostarcza ciekawych informacji na temat Internetu, ale również promuje standard HTML5. To nie pierwsza taka inicjatywa. Pod koniec czerwca informowaliśmy o stronie HTML5ROCKS, na której można nie tylko obejrzeć przykładowe funkcje dostępne w ramach standardu HTML5, ale również dowiedzieć się jak działają poszczególne znaczniki takie jak web sockets czy format SVG. Wcześniej podobną stronę uruchomiła firma Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)