Google udostępnia Androida 7.1.2: koniec aktualizacji dla starszych Nexusów

Google udostępnia Androida 7.1.2: koniec aktualizacji dla starszych Nexusów

Google udostępnia Androida 7.1.2: koniec aktualizacji dla starszych Nexusów
31.01.2017 12:15

Nie bacząc na to, że liczba użytkowników, którzy dziś korzystają z Androida 7.1 wciąż daleka jest od przekroczenia granicy choćby 1% udziałów w rynku, Google kontynuuje rozwój swojego systemu operacyjnego i publikuje kolejne jego wersje. Dziś korporacja ogłosiła rozpoczęcie testów Androida 7.1.2.

Android 7.1.2 dostępny jest w ramach programu Android Beta, dzięki czemu aktualizacja będzie dystrybuowana Over-The-Air. Ponadto Google udostępniło już także obrazy instalacyjne. Niestety, Google nie udostępniło szczegółów zmian, jakie wprowadza Android 7.1.2. Wiadomo na razie jedynie tyle, że skupia się ona na poprawkach błędów, optymalizacji i niewielkiej liczbie ulepszeń dla operatorów i użytkowników.

Oczywiście najnowszą wersję Androida zainstalować można tylko na wybranych modelach urządzeń. Obsługiwane są smartfony Pixel, Pixel XL, a także przystawka telewizyjna Nexus 5X oraz tablet Pixel C. Google zapowiada także, że wkrótce dostępna będzie aktualizacja dla Nexusa 6P.

Bardziej spostrzegawczy zauważyli już zapewne, że na powyższej liście zabrakło Nexusa 6 i Nexusa 9. Android 7.1.1 będzie ostatnią wersją systemu operacyjnego, jaki trafi na te urządzenia. Nie jest to żadne zaskoczenie – ich premiera miała miejsce w październiku 2014 roku, zaś dla producentów 2-letni okres żywotności smartfonów to aż nadto. Google deklaruje, że stabilna wersja Androida 7.1.2 trafi do użytkowników w ciągu kilku miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)