Google uruchomi jednak GDrive?

Google uruchomi jednak GDrive?

01.09.2011 14:54

Możliwe, że oczekiwany przez wielu GDrive zostanie wprowadzony już niebawem. Pojawiły się informacje, że Google wznowił prace nad swoim wirtualnym dyskiem.

Informacje na temat GDrive zaczęły pojawiać się po raz pierwszy jeszcze w 2006 roku. Wtedy to Google testował usługę o nazwie Google Platypus (czyli dziobak), która umożliwiałaby przechowywanie i synchronizację danych online. Usługa miała być dostępna dla użytkowników systemów Windows, Linux i Mac OS X. Niestety, od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Ostatnio ucichły nawet informacje na temat GDrive, zwłaszcza od kiedy Google rozpoczął prace nad serwisem społecznościowym znanym dzisiaj pod nazwą Google+. Najświeższe informacje na temat wirtualnego dysku pojawiły się jednak za sprawą strony Chromium Code Reviews.

Jak donosi Nick Semenkovich, Google dodał do kodu swojej przeglądarki adres drive.google.com. Może on świadczyć, że firma z Moutain View planuje wdrożenie GDrive w niedalekiej przyszłości. Oficjalnie Google nie potwierdził informacji, rzecznik firmy stwierdził jedynie, że Zespół cały czas testuje nowe funkcje, ale na razie nie dzielimy się żadnymi szczegółami. GDrive mógłby być świetnym rozwiązaniem w połączeniu z Chrome OS czy Androidem - systemami, które w dużej mierze działają w oparciu o połączenie z Internetem. Google zapewne bierze też pod uwagę, że nad podobnymi rozwiązaniami pracuje konkurencja. To chociażby iCloud firmy Apple czy coraz bardziej rozbudowywany SkyDrive Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)