Google uruchomi sklep muzyczny na jesieni

Google uruchomi sklep muzyczny na jesieni

15.06.2010 14:27

Firma Google może jeszcze w tym roku otworzyć własny sklep internetowy z muzyką. Informacja nie jest oficjalna, jednak wiele wskazuje na to, że pojawi się poważny konkurent dla iTunes.

Oferta firmy Google obejmowałaby nie tylko możliwość pobierania piosenek i albumów, ale również słuchania muzyki online. Taką wiadomość podał serwis CNet, powołując się na anonimowe źródła. Sklep najprawdopodobniej byłby połączony z Android Marketem, a także samym systemem dla smartfonów. Dzięki temu Google mógłby osiągnąć podobną kompatybilność jak w przypadku iTunes i urządzeń przenośnych firmy Apple (zwłaszcza iPodów). Takie posunięcie pozwoliłoby mu konkurować z Amazon.com, który oferuje jedynie możliwość ściągania plików muzycznych bez synchronizacji z odtwarzaczami MP3. Zdaniem Sama Diaza z ZDNet, połączenie Androida i Google Music to realna możliwość na konkurowanie z najpopularniejszym obecnie sklepem z muzyką - iTunes.

Na początku czerwca serwis TechCrunch dotarł do loga Google Music zamieszczonego na stronach firmy z Mountain View. Pojawiły się wówczas pogłoski, według których Google może przygotowywać sklep internetowy wzorowany na iTunes czy Amazon.com. Firma już oferuje usługi związane z muzyką. Mieszkańcy USA mogą korzystać z Google Music Search Feature - narzędzia umożliwiającego wyszukiwanie i odtwarzanie piosenek w popularnych serwisach. Z kolei dzięki zakupowi firmy Simplify Media w Androidzie pojawi się nowa funkcja przesyłania muzyki z komputera do smartfona (np. z iTunes). Google ma więc dobry punkt startu, jeśli chce konkurować z obecnymi graczami na rynku muzycznym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)