Google Voice i Google Chat teraz także dla Linuksa

Google Voice i Google Chat teraz także dla Linuksa

20.08.2010 12:58

Użytkownicy dystrybucji Linuksa mogą wreszcie cieszyć się z usług Google Voice i Google Chat. Zostały one właśnie udostępnione przez firmę z Mountain View.

Usługi Google Voice i Google Chat dostępne były dotychczas jedynie dla użytkowników systemów Windows i Mac OS X. Google postanowił to zmienić i wprowadził wersje swoich webowych aplikacji dla dystrybucji Linuksa. Obecnie z programów mogą skorzystać użytkownicy Ubuntu, a także innych dystrybucji opartych na Debianie. Wkrótce pojawią się też pakiety RPM. Z aplikacji Google Chat można korzystać z poziomu poczty Gmail, iGoogle, a także serwisu społecznościowego Orkut. Warto zaznaczyć, że dostępna jest ona w języku polskim.

Z Google Voice natomiast mogą obecnie korzystać tylko mieszkańcy USA i Kanady. Usługa umożliwia prowadzenie rozmów głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych - połączenia krajowe są darmowe. Ponadto użytkownicy mogą za niewielką opłatą dzwonić za granicę, mają dostęp do poczty głosowej z transkrypcją nagranych wiadomości na tekst oraz otrzymują informacje o nieodebranych połączeniach za pośrednictwem e-maili lub SMSów. Google Voice można zintegrować z Gmailem, usługa jest także dostępna za pośrednictwem telefonów Palm, iPhone, BlackBerry, Nokia S60, Android i Windows Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)