Google Voice teraz z ochroną antyspamową

13.07.2011 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W usłudze Google Voice umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych pojawiła się nowa funkcja - filtr antyspamowy.

Jak się okazuje, spam nie musi dotyczyć wyłącznie poczty e-mail, z jego powodu cierpią również użytkownicy VoIP. Dlatego też Google postanowił rozwiązać problem niechcianych połączeń wideo w swojej usłudze Google Voice, wprowadzając ochronę antyspamową. Jak czytamy na blogu firmy, w ramach usługi wprowadzono przycisk Report Spam, który ułatwi oznaczanie wybranych połączeń jako spam. W podobny sposób określane będą również wiadomości tekstowe rozsyłane na konta użytkowników Google Voice. Oczywiście, każde połączenie uznane za spam można łatwo przenieść z powrotem do głównego folderu wiadomości.

Użytkownicy usługi mogą również blokować połączenia głosowe. Prezentacja tej funkcji dostępna jest na klipie wideo w serwisie YouTube. Przypomnijmy, że z Google Voice można obecnie korzystać tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Google planuje rozwój usługi także w innych państwach, na razie jednak nie wiadomo, kiedy. Rozwój być może - miejmy nadzieję - przyśpieszy niedawne przejęcie komunikatora Skype przez Microsoft.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)