Google wprowadza logowanie dla użytkowników Yahoo!

Google wprowadza logowanie dla użytkowników Yahoo!

08.09.2010 12:37

Google wprowadził możliwość logowania do swoich usług dla osób korzystających z poczty Yahoo! Wykorzystano w tym celu otwarty standard OpenID.

Nowa usługa została ogłoszona na blogu firmy Google. Dzięki zastosowaniu OpenID użytkownicy kont Yahoo! mogą teraz bez problemu logować się do YouTube, Google Docs czy innych usług internetowych oferowanych przez firmę z Mountain View. Wystarczy tylko zarejestrować się na odpowiedniej stronie podając adres e-maila z Yahoo! i potwierdzić zlecenie z poziomu swojej skrzynki pocztowej. Google jest obecnie odbiorcą standardu OpenID, podczas gdy takie serwisy jak MySpace, Windows Live czy Yahoo! - dostawcą identyfikatorów. Wprowadzenie nowej usługi planowane było od ponad roku.

OpenID jest uniwersalnym protokołem, przy pomocy którego możemy logować się do wszystkich serwisów wspierających ten sposób identyfikacji użytkownika. W założeniu OpenID ma na celu uproszczenie korzystania z usług w Internecie wymagających loginów i haseł. Zamiast zakładać wiele kont w zależności od odwiedzanego serwisu, usługa umożliwia bezpieczne przesyłanie danych za pomocą jednego identyfikatora. Niestety, OpenID rozwija się powoli, pojawiają się również problemy z implementacją standardu. Dlatego też wprowadzenie podobnej usługi w Google dla użytkowników innych kont pocztowych może zająć jeszcze trochę czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)