Google wprowadza logowanie do wielu kont

Google wprowadza logowanie do wielu kont

03.08.2010 17:38

Dobra wiadomość dla użytkowników Gmaila. Firma Google najprawdopodobniej rozpoczęła wprowadzanie logowania do wielu kont jednocześnie.

Taką informację podano na blogu Google Operating System. Funkcja nie jest jeszcze dostępna w polskiej wersji poczty Gmail, można jednak przypuszczać, że pojawi się niebawem. Możliwość logowania do wielu kont ma pojawić się w Google Konta -> Ustawienia osobiste (zobacz zrzut ekranu). Usługa ma być dostępna jedynie dla niektórych aplikacji firmy Google. Wśród nich znajdziemy Gmail, Google Calendar, Google Sites, Google Reader, Google Voice, App Engine czy Google Code. Adres podany jako pierwszy będzie domyślny dla konta. Usługa nie umożliwia użytkownikom, którzy łączą się z Gmailem przez przeglądarkę jednoczesnego przeglądania wielu kont pocztowych w jednym oknie. Kilka kont pocztowych można natomiast otwierać w nowych oknach czy kartach.

Nowa usługa ma pewne ograniczenia. Na przykład osoby korzystające z Gmaila nie będą mogły przeglądać poczty w trybie offline. Logowania do wielu kont jednocześnie nie jest też dostępne dla użytkowników telefonów komórkowych. Pojawiają się błędy w obsłudze kalendarza Google Calendar, jak również notatek w Readerze. Zapewne zostaną one wkrótce wyeliminowane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)