Google wprowadza nowe funkcje do edytora wideo w YouTube

Google wprowadza nowe funkcje do edytora wideo w YouTube

23.03.2011 19:24

Google wprowadził w edytorze wideo na potrzeby serwisu YouTube funkcję stabilizacji obrazu. Dodano też odświeżoną edycję filmów w 3D.

Zmiany w edytorze stały się możliwe dzięki niedawnemu zakupowi firmy Green Parrot Pictures. Jak czytamy na blogu YouTube, pojawiły się dwie nowości. To stabilizacja obrazu, a także rozbudowana edycja materiałów wideo w 3D. Pierwsza przyda się szczególnie osobom kręcącym wideo „z ręki”. Różnica po zastosowaniu stabilizacji jest bardzo duża. Można też obejrzeć dwa klipy wideo, pokazujące różnice między klipem bez wykorzystania stabilizacji (filmik pierwszy), a tym, w którym zastosowano najnowszą funkcję (klip drugi).

Za pomocą nowego edytora 3D, można dodawać materiał wideo kręcony z dwóch kamer, który następnie zostanie scalony w jeden obraz. Edytor oferuje również takie funkcje jak synchronizacja dźwięku, czy wyrównanie w pionie. Gotowy materiał można eksportować do formatu YouTube 3D. W niedalekiej przyszłości możemy zapewne spodziewać się kolejnych zmian w serwisie. Dzięki zakupowi Green Parrot Pictures wkrótce może pojawić się chociażby zaawansowane wyostrzanie obrazu, usuwanie szumów, a także ułatwienia w przesyłaniu filmu z urządzenia do serwisu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)