Google wprowadza nowe mapy dla Androida

Google wprowadza nowe mapy dla Androida

17.12.2010 13:01

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Google zaktualizował mapy dla systemu Android. Pojawiły się budynki w 3D, a także wyznaczanie tras w trybie offline.

Aktualizację map zapowiedział Andy Rubin, wiceprezes ds. technicznych firmy Google, podczas konferencji D Mobile, która miała miejsce 7 grudnia. Google właśnie zaczął wprowadzać Google Maps 5 do Android Marketu. Mapy dostępne są już w amerykańskiej wersji e-sklepu. Wprowadzają szereg nowości takich jak choćby widok budynków w 3D, który w połączeniu z wbudowanym w smartfonie kompasem może być nieocenioną pomocą podczas poruszania się w mieście. Dzięki zastosowaniu nowego mechanizmu ładowania map, wczytują się one znacznie szybciej niż dotychczas.

Jedną z najważniejszych nowych funkcji jest wyznaczanie tras w trybie offline. Przyda się to w przypadku utraty zasięgu czy wolnego połączenia z Internetem. Wprowadzenie nowego sposobu ładowania map umożliwia aplikacji pobieranie ich w szerszym zakresie niż to miało miejsce dotychczas. Dlatego też nawet jeśli utracimy połączenie z Siecią, nie będzie to oznaczało końca korzystania z Google Maps. Aktualizacja jest dostępna dla Androida w wersji minimum 1.6, jednak aby skorzystać ze wszystkich nowości, trzeba posiadać wydanie 2.0 systemu dla smartfonów firmy Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)