Google wprowadza OpenGL ES 2.0 do Androida

Google wprowadza OpenGL ES 2.0 do Androida

09.03.2010 12:51, aktualizacja: 10.03.2010 11:54

Google udostępnił kolejną wersję pakietu NDK dla deweloperów. Wprowadza ona kilka istotnych zmian w oprogramowaniu Android dla smartfonów. Dzięki technologii OpenGL użytkownicy systemu będą mogli cieszyć się jeszcze lepszą grafiką 3D w swoich telefonach.

Google udostępnił 3 wersję Native Development Kit, czyli zestawu narzędzi umożliwiającego pisanie aplikacji dla Androida. NDK oferuje możliwość korzystania z języków C i C++, podczas gdy wcześniej dedykowaną dla systemu platformą była Java. W kolejnej wersji zestawu narzędzi Google wprowadził OpenGL ES 2.0. Jest to specjalny podzbiór OpenGL 3D stworzony dla smartfonów, palmtopów i konsoli do gier. Wprowadzony został w marcu 2007 r. OpenGL wykorzystywany jest w grach komputerowych, a także w aplikacjach o nieco bardziej zaawansowanej grafice.

NDK z OpenGL ES 2.0 będzie obsługiwać system Android 2.0 i jego nowsze wersje. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla użytkowników telefonów z systemem Google’a. Będą mogli oni korzystać z bardziej widowiskowych gier i programów. Oczywiście, jak tylko deweloperzy skorzystają z NDK i przygotują takie aplikacje dla Androida. Razem z pakietem Google udostępnił także krótką animację prezentującą możliwości OpenGL. Android nie jest jedynym systemem dla smartfonów korzystającym z tej technologii. OpenGL ES - ale w wersji 1.1 - dostępny jest już w telefonach iPhone.

NDK można pobrać ze stron Google’a oferujących wsparcie dla deweloperów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)