Google wprowadza powiązane wyszukiwania

Google wprowadza powiązane wyszukiwania

17.06.2011 13:19

Google chce ułatwić swoim użytkownikom uzyskiwanie bardziej konkretnych odpowiedzi na zadawane wyszukiwarce zapytania. Firma rozpoczęła wprowadzanie wyników powiązanych z zapytaniem.

Pomysł wydaje się bardzo ciekawy, zwłaszcza jeżeli szukamy w Sieci odpowiedzi na ogólnikowo zadane pytania. Na przykład wpisując hasło „greccy filozofowie” dotychczas otrzymywaliśmy wyniki z listą stron powiązanych z tą frazą. Google chce, aby wyszukiwarka odpowiadała teraz na zadane przez użytkownika pytanie. Tak więc po wpisaniu frazy otrzymamy konkretne imiona filozofów jak Platon, Sokrates czy Arystoteles z odsyłaczami do stron na ich temat. Wpisanie tytułu filmu zaowocuje listą aktorów, a nazwiska pisarza - opublikowanymi przez niego książkami.

W podobny sposób będzie można wyszukiwać na przykład grafiki. Powiedzmy, że interesuje nas twórczość Van Gogha. Po wpisaniu odpowiedniej frazy, Google zaprezentuje nam miniaturki najbardziej znanych obrazów tego malarza. Wprowadzenie nowej funkcji stało się możliwe dzięki uruchomionemu w 2009 roku projektowi Google squared. Przypomnijmy, że w tym tygodniu Google ogłosił także inne funkcje dla swojej wyszukiwarki - Instant Pages czy komendy głosowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)