Google wprowadza rozbudowane dyskusje w pakiecie Docs

Google wprowadza rozbudowane dyskusje w pakiecie Docs

16.03.2011 16:20

Google rozpoczął wdrażanie nowych funkcji w pakiecie biurowym online — Google Docs, co ułatwi komunikację między osobami pracującymi nad tym samym dokumentem.

Możliwość dyskutowania ze współpracownikami o dokumencie tworzonym w Google Docs pojawiła się już rok temu, teraz jednak wprowadzono istotne zmiany. Przede wszystkim dyskusje są bardziej uporządkowane, a także jest możliwość prowadzenia rozmów wielowątkowych. Komentarze są bardziej widoczne, dodano też informacje o czasie, kiedy zostały umieszczone. Ma to usprawnić wymienianie komentarzy między współpracownikami. Co więcej, obok wiadomości automatycznie wyświetlane są awatary osób posiadających konto w Google Apps.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość powiadamiania e-mailem o toczącej się dyskusji. Wystarczy w wątku wpisać adres użytkownika i komentarz, a wiadomość zostanie wysłana automatycznie na skrzynkę pocztową znajomego. Podobnie, jeśli odpiszemy na e-maila, nasza wiadomość zostanie wyświetlona w odpowiednim wątku w Google Docs. Można też zakrywać całe wątki dyskusji, aby były niewidoczne dla użytkowników, ale nie po prostu skasowane. Będzie można do nich wrócić, jeśli zajdzie taka potrzeba. O nowych funkcjach wprowadzonych w Google Docs można przeczytać na blogu usługi. Dostępny jest też krótki klip wideo prezentujący nowości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)