Google wprowadza zmiany w wyszukiwarce. Sprawdzisz, czy strona jest bezpieczna

fot. dobreprogramy
fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando

04.02.2021 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno Google poinformował o nowym wyglądzie wyszukiwarki mobilnej, w celu zwiększenia przejrzystości wyników wyszukiwań. Teraz pojawiła się kolejna zmiana, tym razem w jakości wyświetlanej treści.

Ostatnie zmiany dotyczyły jedynie smartfonów i tabletów, a tym razem Google eksperymentuje na szerszym polu. Na wszystkich urządzeniach obsługujących jego wyszukiwarkę będą wyświetlać się szczegółowe informacje na temat konkretnej witryny, znalezionej w wynikach wyszukiwania. W prawym górnym rogu pojawi się przycisk umożliwiający ich sprawdzenie.

Zmiany w Google: więcej informacji o witrynie, adres URL i stan HTTPS

W tej sekcji pojawią się dane pochodzące przykładowo z Wikipedii lub z innych źródeł, jeśli wynik nie został tam znaleziony. Google będzie podawać także informacje o tym, kiedy dana witryna została zaindeksowana w wyszukiwarce oraz o stanie protokołu HTTPS. Podobną funkcję znajdziemy na Facebooku już od dawna. W każdym wpisie stanowiącym link do strony, możemy sprawdzić informacje o witrynie. Działa to najlepiej w przypadku mediów internetowych.

Obraz

Google podaje teraz także pełny adres URL witryny w mobilnej wyszukiwarce. W poście na blogu firma ogłosiła, że pracuje nad nowymi sposobami zwiększenia wydajności, tak aby użytkownicy nie musieli przeprowadzać kolejnego wyszukiwania, aby uzyskać niezbędne informacje o stronie. Szczególnie w przypadku, gdy chodzi o ich bezpieczeństwo lub informacje o zdrowiu.

Nowa funkcja jest już testowana w USA, ale póki co Google nie podał żadnych informacji, kiedy zostanie udostępniona w innych krajach świata. Jest ona dostępna w wyszukiwarce mobilnej, aplikacji na Androida oraz w wersji desktopowej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)