Google wydaje aktualizację map dla Androida

Google wydaje aktualizację map dla Androida

26.05.2011 14:33

Ukazała się aktualizacja Google Maps dla Androida do wersji 5.5. Producent pochwalił się też wzrostem popularności map w urządzeniach mobilnych.

Aktualizacja do wersji 5.5 wprowadza kilka istotnych zmian, które mogą przypaść do gustu użytkownikom. Ułatwiono korzystanie z takich funkcji jak meldowanie się czy ocena miejsc, a także z historii lokalizacji. Rozszerzono również obsługę Google Latitude. W ramach sekcji transportu publicznego wprowadzono bardziej dokładną obsługę punktów tranzytowych. Google Maps wyświetla również informacje o nieaktywnych liniach, podpowiadając alternatywną formę transportu. Niestety, punkty tranzytowe dostępne są na razie jedynie dla mieszkańców USA. Aktualizacja wymaga systemu Android w wersji minimum 1.6.

Marisa Mayer z Google pochwaliła się również, że z Google Maps korzysta w urządzeniach mobilnych już ponad 200 mln osób. To już ponad 40% wszystkich użytkowników tej usługi. Zdaniem Mayer jeszcze w czerwcu tego roku z Google Maps będziemy korzystać częściej w urządzeniach mobilnych, aniżeli z poziomu komputera. W przyszłości twórca usługi planuje połączyć Hotpot z Places, zaś Latitude stanie się po prostu elementem Google Maps, nie zaś osobną aplikacją.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)