Google wydaje aktualizację map dla Androida

26.05.2011 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się aktualizacja Google Maps dla Androida do wersji 5.5. Producent pochwalił się też wzrostem popularności map w urządzeniach mobilnych.

Aktualizacja do wersji 5.5 wprowadza kilka istotnych zmian, które mogą przypaść do gustu użytkownikom. Ułatwiono korzystanie z takich funkcji jak meldowanie się czy ocena miejsc, a także z historii lokalizacji. Rozszerzono również obsługę Google Latitude. W ramach sekcji transportu publicznego wprowadzono bardziej dokładną obsługę punktów tranzytowych. Google Maps wyświetla również informacje o nieaktywnych liniach, podpowiadając alternatywną formę transportu. Niestety, punkty tranzytowe dostępne są na razie jedynie dla mieszkańców USA. Aktualizacja wymaga systemu Android w wersji minimum 1.6.

Marisa Mayer z Google pochwaliła się również, że z Google Maps korzysta w urządzeniach mobilnych już ponad 200 mln osób. To już ponad 40% wszystkich użytkowników tej usługi. Zdaniem Mayer jeszcze w czerwcu tego roku z Google Maps będziemy korzystać częściej w urządzeniach mobilnych, aniżeli z poziomu komputera. W przyszłości twórca usługi planuje połączyć Hotpot z Places, zaś Latitude stanie się po prostu elementem Google Maps, nie zaś osobną aplikacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)