Google wyjaśnia przyczyny utraty e‑maili

01.03.2011 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google na swoim blogu wyjaśnił przyczyny utraty e-maili przez niektórych użytkowników Gmaila. Powodem był błąd w aktualizacji oprogramowania.

O utracie starszych wiadomości, folderów i kontaktów przez użytkowników Gmaila informowaliśmy wczoraj. Zdaniem firmy Google problem ten dotknął zaledwie 0,02% spośród wszystkich osób korzystających z webowego klienta poczty (wcześniej podawano 0,08%, ale większość kont udało się błyskawicznie przywrócić do pierwotnego stanu). Kłopoty z Gmailem miało więc około 40 tys. z 200 mln użytkowników kont Google'a. Firma zapowiedziała, że wkrótce wszystkie utracone dane zostaną przywrócone. Na razie udało się odzyskać jedynie część e-maili niektórych użytkowników poczty Gmail, o czym można przeczytać na stronach Apps Status Dashboard.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że firma Google przechowuje liczne kopie danych w wielu centrach danych. Praktyka ta ma na celu zabezpieczenie materiałów, aby w razie awarii móc je łatwo odzyskać. Tym razem jednak błąd w aktualizacji oprogramowania dotyczył kilku centrów danych, więc przywrócenie skasowanych wiadomości będzie nieco trudniejsze, niż początkowo przypuszczano.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)