Google wymusza aktualizacje: YouTube uruchomi się dopiero po odliczaniu

Strona głównaGoogle wymusza aktualizacje: YouTube uruchomi się dopiero po odliczaniu
30.01.2017 15:37
Google wymusza aktualizacje: YouTube uruchomi się dopiero po odliczaniu

Prym w agresywnych metodach promowania nowych wersji oprogramowania bezsprzecznie wiedzie Microsoft. To przede wszystkim wymyślne metody zmuszania użytkowników do aktualizacji zapamiętamy z pierwszych miesięcy dostępności Windowsa 10, nie zaś walory samego systemu. Nie oznacza to jednak, że Microsoft jest w podobnych praktykach odosobniony.

Na łamach Reddita użytkownik sathesh95 podzielił się swoim doświadczeniem z nie mniej irytującą praktyką Google. Nie chodzi jednak o cały system operacyjny Android czy Chrome OS, a jedynie o mobilną aplikację YouTube'a. Po uruchomieniu jednej ze starszych wersji aplikacji, ujrzał on ekran z prośbą o aktualizację. I pewnie nie byłoby to godne uwagi, jednak ekran ten uniemożliwiał przejście dalej.

źródło: sathesh95 via reddit.com
źródło: sathesh95 via reddit.com

A konkretniej uniemożliwiał przez jakiś czas. W jego dolnej części wyświetlił się bowiem licznik. Dopiero po upłynięciu określonego przez Google czasu, na jego miejscu pojawił się przycisk, który pozwolił na rozpoczęcie korzystania z YouTube'a. Podobny mechanizm zachęca użytkowników do oglądania w serwisie treści reklamowych, zaś całą sytuację podsumowuje najlepiej jeden z komentarzy do wpisu:

Wolałbym, aby Google robiło takie rzeczy producentom, którzy na udostępnienie aktualizacji potrzebują 6 miesięcy, lub którzy porzucają urządzenia pod dwóch latach. Google nie ma podstaw, by pozwalać sobie na uporczywe komunikaty o aktualizacjach, kiedy system operacyjny, a nawet aktualizacje bezpieczeństwa, są w zasadzie dla producentów opcjonalne.

Niestety autor wpisu nie podzielił się informacjami na temat wykorzystywanej wersji oprogramowania. Jest wiele argumentów na rzecz regularnego aktualizowania oprogramowania, z których najważniejszy dotyczy bezpieczeństwa, jednak w przypadku starszych urządzeń porzucenie aktualizacji może niekiedy faktycznie wydłużyć żywotność urządzenia. To jednak nieszczególnie jest na rękę producentom.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)