Google wypowiada się w sprawie technologii internetowych

Google wypowiada się w sprawie technologii internetowych

06.05.2010 14:36

Po Microsofcie i znanym programiście głos w sprawie najnowszych technologii internetowych zabrali przedstawiciele firmy Google.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o reakcjach na temat otwartego listu w sprawie technologii Flash opublikowanego przez Steve’a Jobsa z firmy Apple. Odpowiedzieli m.in. pracownicy Microsoftu, a także programista Joe Hewitt, współtwórca Firefoksa czy Netscape. Hewitt stwierdził, że większość problemów z technologiami internetowymi wynika ze złych standardów i powolnego rozwoju. Dlatego duże firmy takie jak Apple czy Google wolą rozwijać sklepy z aplikacjami dla smartfonów (np. App Store), zamiast korzystać z aplikacji webowych. Podczas targów Web 2.0 Expo do wypowiedzi Hewitta odnieśli się pracownicy firmy Google.

Jak informuje serwis TechCrunch, według Aleksa Russela z Google, argumenty Hewitta są nieco... przestarzałe. Dzięki rozwojowi takich silników jak WebKit czy animacjom opartym na CSS, praca deweloperów jest dzisiaj znacznie prostsza. Russel dodał też, że rozwój aplikacji w Sieci jest coraz szybszy i w ciągu następnych 5 lat zostanie wyeliminowana większość problemów, które dzisiaj spędzają sen z powiek programistom. Z kolei zdaniem Douglasa Crockforda z Yahoo!, który również brał udział w targach, Sieć oparta jest na standardach i nie może się bez nich rozwijać - nawet jeśli postępy w ich wprowadzaniu są bardzo wolne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)