Google wzmocni logowanie do Google Apps

Google wzmocni logowanie do Google Apps

20.09.2010 16:07

W odpowiedzi na pytania o bezpieczeństwo swoich usług, Google postanowił wzmocnić proces logowania do Google Apps. Będzie się on składał z dwóch kroków.

Obecnie aby zalogować się do poczty Gmail czy iGoogle wystarczy podać swój login i hasło. Zdaniem krytyków to zdecydowanie za mało, aby na poważnie chronić użytkowników przed atakami ze strony cyberprzestępców czy niechcianym wyciekiem danych. Dlatego też Google ma zamiar rozwinąć ochronę haseł osób logujących się do Google Apps. Już wkrótce będzie można wybrać dodatkową opcję weryfikacji logowania. Oprócz loginu i hasła użytkownik będzie musiał też podać kod otrzymany SMSem, za pomocą aplikacji w smartfonie albo z automatycznego połączenia telefonicznego.

Usługa dostępna będzie za darmo. Początkowo Google wprowadzi ją jedynie dla firm korzystających z Google Apps. W kolejnych miesiącach możliwość dodatkowego zabezpieczenia kont pojawi się także dla zwykłych użytkowników. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na oficjalnym blogu firmy. Warto zaznaczyć, że Google nie wprowadza niczego nowego. Podobny sposób potwierdzenia loginu wykorzystywany jest już od dawna przez banki, operatorów komórkowych itp.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)