Google+ zaczyna tracić zainteresowanie internautów

Google+ zaczyna tracić zainteresowanie internautów

28.07.2011 12:40

Czyżby uruchomiony niedawno Google+ już przejadł się internautom? Ostatnie statystyki pokazują, że spadła liczba odwiedzin nowego serwisu społecznościowego.

Google+ miał już w zeszłym tygodniu zarejestrowanych ponad 20 mln użytkowników, jak pokazują badania, w przeważającej większości płci męskiej. Po chwilowym zachłyśnięciu się nową usługą, internauci chyba jednak zaczęli tracić nią zainteresowanie. Według kolejnych statystyk pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie USA liczba osób odwiedzających Google+ spadła o 3%. Zmniejszył się również czas, który internauci poświęcają na przeglądanie zawartości serwisu - o około 10%. Obecnie poświęcają oni średnio 5 minut na zapoznawanie się z usługą firmy z Mountain View.

Google+ ruszył ledwie miesiąc temu, na dodatek usługa dostępna jest jedynie dla zaproszonych osób. Trudno więc wyrokować na podstawie wahań w statystykach na temat przyszłości serwisu. Ponadto w przeprowadzonych badaniach nie uwzględniono połączeń z urządzeń mobilnych. Google+ nie może jednak już pochwalić się błyskawicznym wzrostem popularności jaki towarzyszył uruchomieniu usługi. Walka o internautów w rzeczywistości dopiero jednak się zaczyna. Google będzie musiał wymyślać coraz to nowe sposoby na przyciągnięcie i utrzymanie użytkowników. W przeciwnym razie Google+ czeka porażka w starciu z największym konkurentem - Facebookiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)