Google zadowolony z 9 mld dolarów przychodów w minionym kwartale

Google zadowolony z 9 mld dolarów przychodów w minionym kwartale

15.07.2011 11:46, aktualizacja: 15.07.2011 11:56

Google zanotował dobre wyniki finansowe. Przychody firmy wyniosły w ostatnich miesiącach 9,03 mld dolarów.

Google opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał roku obrachunkowego. Firma ma się z czego cieszyć - wyniki wypadły znacznie lepiej, niż w poprzednim kwartale. Przychód firmy wzrósł o 32% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku i przekroczył oczekiwania analityków. Zyski netto wyniosły natomiast 2,88 mld dolarów (wg metody GAAP). Najwięcej Google zarobił na swoich stronach internetowych. Przychód z ich działalności wyniósł 6,23 mld dolarów, czyli 69% wszystkich przychodów w minionym kwartale. Aż 54% wszystkich przychodów pochodziło z działalności spoza Stanów Zjednoczonych. Obecnie firma posiada w gotówce i ekwiwalentach 39,1 mld dolarów.

Dowiedzieliśmy się też ciekawych rzeczy na temat Androida. Szef firmy, Larry Page, zdradził, że na świecie jest już 130 mln urządzeń z tym systemem (z iOS - ponad 200 mln). Codziennie aktywowanych jest około 550 tys. smartfonów z Androidem. Ogłoszono również, że użytkownicy Android Marketu jak dotąd pobrali aplikacje z e-sklepu ponad 6 mld razy. Dla porównania z App Store ściągnięto już ponad 10 mld gier i programów dla iOS.

CEO Google’a potwierdził również wcześniejszą wiadomość, że w Google+ zarejestrowanych jest ponad 10 mln użytkowników. Taką liczbę udało się osiągnąć ledwie w dwa tygodnie działalności. To 1,3% wszystkich osób zalogowanych w Facebooku. Użytkownicy Google+ wysyłają około 1 mld wiadomości dzienne. Page nie podał niestety, kiedy nowa usługa społecznościowa zostanie otwarta dla wszystkich internautów - obecnie można z niej korzystać wyłącznie otrzymawszy wcześniej zaproszenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)