Google: Zakup Androida był naszym najlepszym posunięciem

Google: Zakup Androida był naszym najlepszym posunięciem

29.10.2010 12:15

David Lawee, wiceprezes ds. rozwoju Google, przyznał, że zakup Androida był jednym z najlepszych posunięć jego firmy. Google przygotował też aktualizacje Latitude i Gmaila dla smartfonów.

Jak donosi serwis CNet, Lawee zachwalał zakup Androida podczas konferencji Stanford Accel Symposium. Przypomnijmy, że w 2005 roku Google nabył firmę o nazwie Android, która zajmowała się produkcją oprogramowania na telefony komórkowe. Obecnie oprogramowanie dla smartfonów rozwijane przez firmę Google jest w czołówce najpopularniejszych systemów. Google nie spoczął jednak na laurach. Dzisiaj wprowadzono dla Androida możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym lokalizacji znajomych korzystających z Latitude. Funkcja ta w ramach usługi dostępna jest na razie w wersji eksperymentalnej. Aby udostępnić innym swoją pozycję na mapie w czasie rzeczywistym trzeba posiadać Androida w wersji minimum 2.2.

Google wprowadził też aktualizację poczty Gmail dla urządzeń z systemem iOS. Skupiono się przede wszystkim na smartfonach iPhone korzystających z 4 wydania oprogramowania firmy Apple. Zmiany objęły pasek narzędziowy, który został nieco rozszerzony, umożliwiono też łatwiejszy dostęp do kilku funkcji. Poprawiono również przewijanie listy otrzymanych e-maili.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)