Google zapewnia: Apple to nasz cenny partner

Google zapewnia: Apple to nasz cenny partner

16.02.2010 11:52

Podczas konferencji Mobile World Congress Google zaprzeczył jakoby miał jakikolwiek zatarg z firmą Apple. Co więcej, zdaniem giganta internetowego obie spółki cieszą się bardzo dobrymi relacjami. Czy na pewno?

Na początku miesiąca informowaliśmy o przecieku z Apple. Steve Jobs, szef firmy, powiedział m.in., że firma Google wkroczyła na rynek telefonów komórkowych w celu wyeliminowania iPhone'a, a pokojowe wypowiedzi rzeczników firmy to stek bzdur. Na podobne zarzuty dość ostro odpowiedział Adobe, natomiast przedstawiciele Google’a zdają się wyznawać starą maksymę „Zło dobrem zwyciężaj”.

W trakcie konferencji Mobile World Congress Vic Gundotra z Google’a powiedział, że Apple jest dla jego firmy bardzo bliskim i cennym partnerem i jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnych relacji. Dodał jeszcze: Nie mamy powodów by wierzyć, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Gundotra odmówił komentarza w sprawie zarzutów Jobsa. Nie chciał także wypowiadać się na temat informacji, według których wyszukiwarka Google’a w iPhone’ach miałaby być zastąpiona przez Binga. O tej sprawie informowaliśmy pod koniec stycznia.

Wydaje się, że w przeciwieństwie do Adobe, Google dąży do załagodzenia konfliktu z Apple’em. Firmy rzeczywiście łączą wspólne interesy, być może więc gigant z Mountain View nie chce tracić przynoszących zyski układów, jak choćby umowy, na mocy której Google jest domyślną wyszukiwarką w iPhone’ach. Z drugiej strony możliwe, że wypowiedź Gundotry jest jedynie próbą robienia dobrej miny do złej gry. Obie firmy ostatnio coraz więcej dzieli niż łączy - np. konkurencja na rynku smartphone’ów czy niedawny zakup przez Apple’a spółki zajmującej się reklamą w Internecie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)