Google zapowiada kolejną wersję Androida

Google zapowiada kolejną wersję Androida

18.01.2010 12:33, aktualizacja: 18.01.2010 16:25

Firma Google pracuje nad aktualizacją swojego systemu operacyjnego dla smartphone’ów. W ten sposób przygotowuje się do starcia z innym gigantem - Microsoftem, który wkrótce wyda swój nowy Windows Mobile 7. Co prawda nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakie zmiany znajdą się w następnej wersji Androida, ale znana jest już jej nazwa.

Erick Tseng, Senior Product Manager, odpowiedzialny za rozwój systemu Android, udzielił wywiadu dla serwisu Engadget, w którym opowiada o następnej wersji systemu Google’a. Według jego informacji aktualizacja oprogramowania będzie nosić nazwę Froyo, co ma być skrótem od Mrożony Jogurt (Frozen Yoghurt). Jak dotąd, Google wszystkim edycjom swojego systemu nadaje żartobliwe, kulinarne nazwy. Był już Cupcake (wersja 1.5), Pączek (1.6) i Ekler (2.0/2.1).

Niestety, Tseng nie podał informacji na temat zmian, jakie pojawią się w kolejnej wersji Androida ani daty jego wprowadzenia. Google ma jeszcze trochę czasu, bowiem planowana na koniec tego roku premiera systemu Windows Mobile 7 zostanie najprawdopodobniej przesunięta na styczeń 2011 r. Wtedy też - jak przypuszczają analitycy - dojdzie do starcia między Microsoftem a Google o panowanie na rynku z oprogramowaniem dla smartphone’ów.

Ostatnia aktualizacja systemu miała miejsce w październiku zeszłego roku. Wprowadzono wtedy m.in. obsługę HTML5 i Microsoft Exchange, nową listę kontaktów, a także poprawki w wyświetlaniu wirtualnej klawiatury. Jakie nowości powinny pojawić się w kolejnej aktualizacji Androida?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)