Google zaprasza na konferencję w sprawie Androida

Google zaprasza na konferencję w sprawie Androida

11.08.2010 12:15, aktualizacja: 11.08.2010 12:34

Jutro odbędzie się konferencja firmy Google, podczas której zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania. Trwają spekulacje, jakie nowości zostaną przedstawione podczas spotkania.

Google rozesłał do prasy zaproszenia na konferencję w Mountain View w czwartek, podczas której pokazane zostanie kilka nowych, fajnych funkcji mobilnych. Najprawdopodobniej spotkanie będzie związane z systemem Android. Zdaniem serwisu All Things Digital mogą to być połączenia wideo na wzór tych wprowadzonych niedawno przez firmę Apple (Face Time w iOS 4). Kolejna możliwość do udostępnienie możliwości odzyskiwania skradzionego telefonu. To również funkcja dostępna już w smartfonach iPhone, którą Google może chcieć wprowadzić do Androida.

Mniej prawdopodobne, że firma zaprezentuje wiadomości na temat Androida 3. Wprawdzie nad kolejnym wydaniem systemu trwają cały czas prace, to jednak na razie dowiedzieliśmy się na jego temat stosunkowo niewiele. Android 3 jest obecnie testowany przez deweloperów, natomiast do sklepów miałby trafić tuż przed tegorocznymi Świętami. Według przecieków system ma wprowadzić nową rozdzielczość 1280x760 dla urządzeń o przekątnej ekranu minimum 4". Pojawią się też zmiany w wyglądzie interfejsu, który ma oferować ładniejsze efekty i animacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)