Google zdradza szczegóły zmian w Google Docs

Google zdradza szczegóły zmian w Google Docs

14.06.2011 13:08

Zespół programistów odpowiedzialnych za rozwój Google Docs postanowił odpowiedzieć na pytania użytkowników. Dowiedzieliśmy się, jakie zmiany planuje firma w stosunku do swojego pakietu biurowego.

Członkowie zespołu Google Docs udzielili odpowiedzi na stronach Reddit, zdradzając szczegóły na temat najbliższych miesięcy rozwoju pakietu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami potwierdzono, że tego lata z Google Docs w pełni będzie można korzystać w trybie offline - dzięki implementacji standardów w ramach HTML5. Obecnie Google testuje nową funkcję. Użytkownik nawet w trybie offline będzie mógł uzyskać dostęp do swoich dokumentów, także klikając adres URL do wybranego pliku. Zapowiedziano również możliwość drukowania z poziomu chmury obliczeniowej dla szerokiej palety urządzeń.

Cały czas trwają prace nad rozszerzeniem dostępu do Google Docs z poziomu urządzeń mobilnych. Wkrótce w wersji dla Androida pojawi się natywny edytor. To kontynuacja zmian wprowadzanych od końca kwietnia. Zdradzono również kilka szczegółów dotyczących bezpieczeństwa Google Docs. Są one chronione za pomocą systemu zbudowanego na podstawie Bigtable. Dane przechowywane są na różnych serwerach położonych w często odległych od siebie miejscach, co zmniejsza ryzyko awarii i utraty plików.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)