Google zintegruje Bloggera z usługą społecznościową

Google zintegruje Bloggera z usługą społecznościową

25.10.2011 14:21, aktualizacja: 25.10.2011 15:27

Już wkrótce Blogger i serwis społecznościowy Google + zostaną zintegrowane. Taka informacja pojawiła się właśnie w ustawieniach konta popularnej platformy blogowej.

Google co rusz aktualizuje swoje aplikacje webowe, wprowadzając głównie nowy wygląd, ale również integrując je ze swoim serwisem społecznościowym. Kolejnym narzędziem, które przejdzie zmiany będzie platforma blogowa Blogger. Informacje na ten temat można znaleźć w ustawieniach konta aplikacji - w sekcji Edit User Profile, a szerzej informuje o tym blog Google Operating System. Pojawiła się tam opcja połączenia Bloggera z Google+. Za jej pomocą użytkownik będzie mógł najprawdopodobniej przesyłać informacje między usługami, a także korzystać z niektórych funkcji.

Podobne wiadomości o zmianach dostępne są również w ramach usługi Blogger in Draft, czyli testowej wersji Bloggera udostępnionej przez firmę Google. Integracja zostanie najprawdopodobniej zakończona w ciągu najbliższych kilku tygodni. Google informuje również na stronach swojej usługi, że osoby, które tworzą swojego bloga pod pseudonimem nie powinny łączyć go z serwisem społecznościowym. W przeciwnym wypadku odwiedzający stronę będą mogli poznać prawdziwe imię i nazwisko autora (Google+ wymaga podania realnych danych osobowych).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)