Google znów eksperymentuje z wyglądem wyszukiwarki: czas na Material Design?

Google znów eksperymentuje z wyglądem wyszukiwarki: czas na Material Design?

Google znów eksperymentuje z wyglądem wyszukiwarki: czas na Material Design?
08.06.2016 14:19, aktualizacja: 13.06.2016 16:29

Nie ma wątpliwości, że w Google trwają prace nad modyfikacjami wyglądu interfejsu najważniejszej usługi korporacji, czyli wyszukiwarki. W ostatnim czasie spora grupa internautów miała możliwość oglądania zmienionej kolorystki, teraz natomiast mowa o dalej idących zmianach i implementacji Material Design.

O planowanych zmianach informowaliśmy przed miesiącem. Wówczas Google zdecydowało się w przypadku wielu użytkowników zastąpić znany od lat niebieski kolor linków na liście wyników wyszukiwania czarnym. Zmiana była raczej kosmetyczna i nie wywołała większych kontrowersji.

Inaczej może być jednak z testowaną implementacją w wyszukiwarce Google założeń estetycznych Material Design. Nie chodzi jednak o gruntowną zmianę kolorystyki czy układu elementów – trzeba przyznać, że Google pochodzi do kwestii ostrożnie. Nic dziwnego, mowa przecież o interfejsie strony, którą miliony internautów oglądają codziennie od lat w niezmienionej formie.

Okay, I am seeing @google search result page with Material Design. Looks good. @GoogleDesign #design #Google pic.twitter.com/SiLxOhA5aK

— Jay Tyagi (@jay7yagi) 21 maja 2016Jak widać na zrzucie, Google testuje przede wszystkim możliwość oddzielenia od siebie pojedynczych wyników. Ma to być zrealizowane w formie kart, na sposób znany z mobilnej wyszukiwarki. Ponadto wygląda na to, że wyniki będą także dodatkowo grupowane i separowane: na zrzucie widać oddzielny panel na newsy.

Oczywiście pojedyncze statyczne zrzuty to nieco za mało, by ocenić, jak nowy interfejs, także pod względem ergonomii, sprawuje się w praktyce. Nie widać natomiast szczególnych różnic jeżeli chodzi o wysokość poszczególnych kart, co sprawia, że sama długość strony nie ulegnie zmianie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)