Gorzej już nie będzie. Pieniądze za Cyberpunka 2077 oddają sami twórcy

Gorzej już nie będzie. Pieniądze za Cyberpunka 2077 oddają sami twórcy

fot. Polygamia (Barnaba Siegel)
fot. Polygamia (Barnaba Siegel)
Piotr Urbaniak
20.12.2020 07:50, aktualizacja: 20.12.2020 08:02

Krótko: oddawać można już nie tylko kopie cyfrowe, ale też pudełka. Kwestię tych ostatnich bierze na siebie sam deweloper, CD Projekt Red.

Gdy w piątek zarówno Sony, jak i Microsoft ogłosili, że przyjmą z powrotem każdą cyfrową kopię "Cyberpunka", narodziło się kolejne pytanie: co z graczami, którzy zakupili pudełko? Oprogramowanie nie podlega bowiem ustawowym zwrotom konsumenckim dla towaru zakupionego na odległość, a nawet liberalne pod względem zwrotów sklepy nie chcą go przyjmować.

Temat, jak się okazuje, bierze na siebie sam deweloper. CD Projekt Red uruchomił specjalny adres mailowy helpmerefund(at)cdprojektred.com, pod którym uzyskać można pomoc w sprawie zwrotu fizycznej kopii gry. Warunkiem jest posiadanie dowodu zakupu, a więc np. paragonu.

Obraz

Spółka zapewnia, że jeśli taka będzie konieczność, wyjmie pieniądze z własnej kieszeni. Jak można rozumieć, tym samym zwrot powinien otrzymać każdy takim rozwiązaniem zainteresowany. Trzeba jeszcze tylko pamiętać, że kampania potrwa do 21 grudnia br. włącznie. Wnioski wysłane po tej dacie nie będą rozpatrywane.

Zachodnie media takie jak wccftech szydzą, nazywając niniejszą kampanię cofnięciem premiery. Dobrze jednak, że klientów nie pozostawia się na lodzie. Nie ukrywajmy, na gorąco trudno o lepsze rozwiązanie. To znaczy, jeśli "Cyberpunk" ci się nie spodobał, po prostu go oddaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (378)