GParted 0.8.0-1 z odzyskiwaniem danych

GParted 0.8.0-1 z odzyskiwaniem danych

21.02.2011 11:50

GParted 0.8.0-1 to bezpłatne narzędzie przeznaczone do zarządzania i partycjonowania dyskami twardymi. W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się istotna funkcja - odzyskiwanie danych.

GParted rozpoznaje wiele systemów plików, w tym FAT16, FAT32, NTFS, EXT2, EXT3 oraz przeprowadza na nich szereg operacji takich jak tworzenie, odczytywanie, kopiowanie, usuwanie, przesuwanie, zmiana rozmiaru. Aplikacja dostępna jest z poziomu LiveCD, dlatego też należy nagrać obraz ISO na nośniku CD/DVD lub USB. Następnie podczas włączania systemu umieszczamy napęd w czytniku CD/DVD.

W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się bardzo istotna funkcja, a mianowicie wspomniane już odzyskiwanie danych z utraconych partycji. Wzbogaca to znacznie możliwości GParted. Program bada dysk, a następnie umożliwia odzyskanie danych w trybie tylko do odczytu. W ten sposób odzyskane pliki możemy przekopiować z partycji w bezpieczne miejsce. W wersji 0.8 wyeliminowano również szereg wykrytych wcześniej błędów, pojawiły się również nowe tłumaczenia programu.

GParted 0.8.0-1 można pobrać z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)