Gra oparta o NFT i kryptowaluty. Wykradziono 2,5 mld złotych

Gra oparta o NFT i kryptowaluty. Wykradziono 2,5 mld złotych

Axie Infinity
Axie Infinity
Źródło zdjęć: © YouTube Axie Infinity
30.03.2022 13:01, aktualizacja: 30.03.2022 17:44

Axie Infinity to gra bazująca na technologii blockchain. W mechanikach produkcji wykorzystywane są zarówno kryptowaluty, jak i NFT. Złodzieje zorientowali się, że jest to całkiem łakomy kąsek. Zdobyli równowartość ponad 2,5 mld złotych.

Axie Infinity to nietypowa produkcja, która bazuje na technologii blockchain. Jej ekonomia opiera się na NFT i kryptowalutach związanych z Ethereum, które można zdobywać w trakcie rozgrywki. Jak powszechnie wiadomo, za popularnymi kryptowalutami idą duże pieniądze. A za dużymi pieniędzmi - złodzieje.

Twórcy Axie Infinity wykorzystują blockchain Ronin. Jak informuje Sekurak, złodzieje postanowili wykorzystać Ronin Bridge. Dzięki wykorzystaniu mostów możliwa jest wymiana tokenów znajdujących się w jednym blokchainie na tokeny z innego blockchainu. Przełożyło się to na ogromne straty twórców produkcji.

Oszuści, którzy chcieli "zagrać" w tę nietypową grę studia Sky Mavis na swoich zasadach, zdołali pozyskać 173,6 tys. Ethereum i 25,5 miliona USDC (USD Coin). Wspomniane kryptowaluty łącznie są obecnie warte ponad 2,5 miliarda złotych.

Na Twitterze Ronina poinformowano, że trwa współpraca z organami ścigania, kryptologami sądowymi i inwestorami firmy, w celu odzyskania utraconych środków. Ta sytuacja kolejny raz potwierdza, że w przypadku kryptowalut warto zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)