Grafika Wiedźmina 3 rozczarowuje? Można już wypróbować pierwsze modyfikacje

Grafika Wiedźmina 3 rozczarowuje? Można już wypróbować pierwsze modyfikacje

21.05.2015 17:59, aktual.: 25.05.2015 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak już dziś informowaliśmy, zarzuty wobec CD Projekt RED, dotyczące graficznych rozbieżności pomiędzy pierwszymi zwiastunami a finalną wersją, okazały się uzasadnione. Pojawiła się już nawet modyfikacja, która może zmienić taki stan rzeczy.

Drogą kompromisu oprawa końcowej wersji nowego Wiedźmina to nowy system renderowania scen, uproszczenia obiektów i tekstur oraz efektów związanych ze światłem. Zdecydowano się na nie głównie w związku z premierą gry na konsole. Niemniej taka decyzja spotkała się także z częściową aprobatą – dzięki niej możliwe jest uruchomienie produkcji także na komputerach, na których gra we wcześniejszych wersjach by się nie uruchomiła.

Już dziś ukazały się jednak odpowiednie modyfikacje, które według założeń ich twórców mają zbliżyć oprawę do tej zapowiadanej jeszcze kilka miesięcy temu. Dzięki narzędziom Reshade i SweetFX możliwe było wprowadzenie zmian do bibliotek odpowiedzialnych między innymi za cieniowanie czy parametry gamma. Szczegółowa instrukcja wprowadzenia modyfikacji jest dostępna na stronie SweetFX.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zarówno film z rozgrywki, jak i zrzuty ekranu w zasadzie nie dają jednoznacznej odpowiedzi czy dzięki SweetFX można osiągnąć stanowczo lepsze rezultaty. Zmodyfikowane efekty gry świateł mogą oczywiście zostać uznane za ładniejsze niż oryginalne, niemniej decyzja w tym przypadku sprowadza się do preferencji estetycznych gracza. Można się jednak spodziewać, że programiści mający w pamięci przepiękne zwiastuny sprawią, że modyfikacje do Wiedźmina 3 zaczną wkrótce wyrastać jak grzyby po deszczu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)