Gratka dla kolekcjonerów płyt: oficjalna aplikacja Discogs w końcu na Androidzie

Gratka dla kolekcjonerów płyt: oficjalna aplikacja Discogs w końcu na Androidzie

Gratka dla kolekcjonerów płyt: oficjalna aplikacja Discogs w końcu na Androidzie
12.07.2016 21:57, aktualizacja: 12.07.2016 22:07

Kolekcjonerzy płyt DVD, CD, kaset i winyli mają powód do radości. Na Androidzie w końcu pojawiła się oficjalna aplikacja mobilna serwisu Discogs.com, gdzie można zapisać swoją kolekcję, skompletować listę płyt do kupienia, śledzić oferty i ceny, a także handlować płytami, kasetami i muzycznymi DVD.

Aplikacja Discogs dla Androida była testowana przez ostatnich kilka miesięcy. Na pierwszy rzut oka widać, że nieco różni się od tej na iOS. Bazą dla niej był Discographer – jedna z lepszych aplikacji integrujących się z Discogs. Jednak oficjalna aplikacja ma pewne funkcje, których nie znajdziemy nigdzie indziej i według autorów jest tak bliska pełnej wersji serwisu, jak to możliwe na urządzeniu mobilnym. Nie zabrakło integracji z VinylHub, dzięki czemu można obejrzeć listę sklepów muzycznych w okolicy.

Z serwisu Discogs można korzystać bez konta by przeszukiwać bazę, ale by założyć swoją kolekcję, trzeba się zarejestrować. Jeśli już masz tam konto, po zalogowaniu aplikacja pobierze wszystkie dane na telefon. Już po chwili będzie można przejrzeć swoje dane i będą dostępne także offline. Bardzo miłym dodatkiem jest możliwość wylosowania płyty z kolekcji przez potrząśnięcie smartfonem – ratuje gdy nie wiadomo czego posłuchać.

Aplikacja pozwala bardzo szybko stworzyć cyfrową wersję katalogu posiadanych płyt i kaset, łącznie z możliwością wyboru konkretnego wydania danego albumu. Poszukiwanie albumów można zacząć od słów kluczowych, numeru seryjnego lub kodu kreskowego, można również przeglądać główne wydania i wszystkie wersje danego albumu, wydania konkretnych wytwórni i dorobek wykonawców. Poza płytami posiadanymi można zbierać listę płyt, które warto kupić.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja Discogs dostępna jest dla Androida i iOS. Obie aplikacje nie obsługują sklepu i przy zakupach przenoszą do przeglądarki.

Jeśli szukacie programu, który pomoże utrzymać w ryzach kolekcję płyt i kaset, zajrzyjcie też do artykułu z maja. Zebrałam tam kilka naprawdę dobrych programów dla miłośników muzyki na fizycznych nośnikach, a przede wszystkim na płytach winylowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)