Greenshot 1.2: lepiej na Windows zrzutów ekranu robić się już nie da?

Greenshot 1.2: lepiej na Windows zrzutów ekranu robić się już nie da?

Greenshot 1.2: lepiej na Windows zrzutów ekranu robić się już nie da?
03.01.2015 11:31

Twórcy cenionego programu Greenshot, służącego do wykonywania zrzutów ekranu, postanowili zrobić swoim fanom świąteczny prezent i opublikowali kolejną wersję oznaczoną numerem 1.2. Oprócz wielu usprawnień, poprawy stabilności działania i dodania obsługi trzech nowych wersji językowych, nowy Greenshot ma do zaoferowania całkowicie nowe funkcjonalności, które po części są odpowiedzią na potrzeby użytkowników.

Greenshot wyróżnia się na tle konkurencji dość zaawansowanymi możliwościami wyboru fragmentu ekranu, obsługą wtyczki umożliwiającej automatyczne przesyłanie zrzutu ekranu do różnych serwisów (m.in. Dropbox) oraz wbudowanym prostym edytorem graficznym, który zyskał po aktualizacji interesujące możliwości.

Obraz
Obraz

Z najważniejszych nowości w wersji 1.2 twórcy programu wymieniają możliwość dodawania do zrzutu komentarzy w kształcie komiksowych dymków. Możliwa jest nawet ich konfiguracja – do wyboru użytkowników została oddana grubość obramowania, czcionka, wyrównanie tekstu oraz włączenie lub wyłączenie cienia rzucanego przez dymek.

Kolejnym rozszerzeniem możliwości edytora graficznego jest możliwość umieszczenia w dowolnym punkcie zrzutu niewielkich liczb. Numeracja odbywa się automatycznie – każde kolejne kliknięcie w określonym miejscu tworzy widoczny komunikat z wyższą liczbą. Ta funkcjonalność będzie z pewnością bardzo przydatna dla użytkowników wykorzystujących program do tworzenia różnego rodzaju samouczków typu krok po kroku.

Dla użytkowników mniej precyzyjnych urządzeń wskazujących przygotowano możliwość przyciągania krawędzi zrzucanego pola do różnych części okna. Wystarczy zbliżenie kursora do określonej części ekranu i powierzchnia pola automatycznie dostosuje się do najbliższych krawędzi.

Greenshot w wersji 1.2 zyskał możliwości, które sprawią, że użytkownicy, którzy na co dzień wykonują duże ilości zrzutów ekranu, będą mogli to robić w prosty i przejrzysty sposób zyskując zaawansowane możliwości dostosowania ustawień do swoich potrzeb. Program jest dostępny w 39 wersjach językowych, także w polskiej. Możecie pobrać go z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)