Grudniowe biuletyny zabezpieczeń

Grudniowe biuletyny zabezpieczeń

Wojciech Kowasz
13.12.2005 21:40

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft opublikował dwa grudniowebiuletyny zabezpieczeń. Jeden z nich nosi oznaczenie "krytyczny",drugi zaś "ważny". Dotyczą systemu Windows oraz przeglądarkiInternet Explorer.

MS05-054: Skumulowana aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer(905915) Luki w zabezpieczeniach istniejące w przeglądarce Internet Explorermogą w skrajnym przypadku doprowadzić do przejęcia pełnej kontroliatakującego nad systemem.

MS05-055: Luka w jądrze Windows może doprowadzić do podniesieniauprawnień (908523) Istnieje luka w zabezpieczeniach jądra systemu Windows, która możeumożliwić podniesienie uprawnień. Atakujący musi posiadać ważnedane logowania i być w stanie zalogować się lokalnie, abyeksploatować tę lukę.

Polecamy dokładnie zapoznanie się z opublikowanymi biuletynamioraz jak najszybszą aktualizację systemu. Zapraszamy również naamerykański webcast poświęcony grudniowym biuletynom,który odbędzie się jutro o 20:00 czasu polskiego. Wydanie kolejnychbiuletynów zgodnie z planem przypada na 10 stycznia 2006 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)