Grudniowe biuletyny zabezpieczeń

Grudniowe biuletyny zabezpieczeń

Wojciech Kowasz
13.12.2006 00:59

Microsoft w grudniu wydał siedem biuletynów zabezpieczeń, w tymtrzy oznaczone jako krytyczne i cztery jako ważne.

MS06-072: Skumulowana poprawka dla InternetExplorer (925454) Poziom:Krytyczny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Windows, Internet Explorer Poprawka rozwiązuje problemy w przeglądarce Internet Explorer,które może pozwolić na zdalne wykonanie kodu.

MS06-073: Usterka w Visual Studio 2005 możepozwolić na zdalne wykonanie kodu (925674) Poziom:Krytyczny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Visual Studio 2005 Poprawka rozwiązuje problem w oprogramowaniu Visual Studio 2005,który może pozwolić na zdalne wykonanie kodu.

MS06-078: Usterka w Windows Media Format możepozwolić na zdalne wykonanie kodu (923689) Poziom:Krytyczny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Windows Poprawka rozwiązuje problem w aplikacji Windows Media Player, którymoże pozwolić na zdalne wykonanie kodu.

MS06-074: Usterka w SNMP może pozwolić na zdalnewykonanie kodu (926247) Poziom:Ważny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Windows Poprawka rozwiązuje problem w Simple Network Management Protocol,który może pozwolić na zdalne wykonanie kodu. SNMP nie jestinstalowany domyślnie w żadnej z zagrożonych wersji Windows.

MS06-075: Usterka w systemie Windows może pozwolićna podniesienie przywilejów (926255) Poziom:Ważny Typ: Podniesienie przywilejów Oprogramowanie: Windows Poprawka rozwiązuje problem w systemie Windows, który może pozwolićna podniesienie przywilejów przez atakującego. Do przeprowadzeniapomyślnego ataku potrzebne są ważne dane logowania i możliwośćlogowania lokalnego.

MS06-076: Skumulowana poprawka dla Outlook Express(923694) Poziom:Ważny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Windows Poprawka rozwiązuje problemy w aplikacji Outlook Express, któremogą pozwolić na zdalne wykonanie kodu. Interakcja użytkownika jestwymagana do eksploatacji powyższych usterek.

MS06-077: Usterka w Remote Installation Servicesmoże pozwolić na zdalne wykonanie kodu (926121) Poziom:Ważny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Windows Poprawka rozwiązuje problem w komponencie Remote InstallationServices, który może pozwolić na zdalne wykonanie kodu. KomponentRIS nie jest instalowany domyślnie.

Polecamy dokładnie zapoznanie się z opublikowanymi biuletynamioraz jak najszybszą aktualizację systemu. Zapraszamy również naamerykański webcast poświęcony wydanym biuletynom, któryodbędzie się jutro o 20:00 czasu polskiego. Wydanie kolejnychbiuletynów zgodnie z planem przypada na 9 stycznia 2007 roku, ichzapowiedź zaś - na czwartek 4 stycznia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)