Gry EA na GOG.com, Wiedźmin 2 na Xboksa 360

Gry EA na GOG.com, Wiedźmin 2 na Xboksa 360

02.06.2011 22:21

Przed godziną zakończyła się konferencja CDP Summer Conference, której organizatorami są CD Projekt RED i GOG.com — polska platforma dystrybucji klasycznych gier komputerowych.

Plotki dotyczące wejścia GOG.com na rynek nowych, wysokobudżetowych tytułów, który to krok część obserwatorów wieszczyła w związku z pojawieniem się na GOG drugiej części Wiedźmina, nie potwierdziły się. Potwierdziły się natomiast przecieki o prowadzonych przez ostatnich kilka miesięcy negocjacjach z jednym z największych wydawców gier, którego tytuły dotąd na GOG.com się nie pojawiały. Mówiło się o Electronic Arts, Microsoft, Lucas Arts, Square Enix i Take 2. Dziś już wszystko jest jasne — na GOG.com, obok Fallouta 2 i Icewind Dale, staną tytuły wydawane przez EA. Pierwsza partia nowości to Wing Commander: Privateer, Dungeon Keeper oraz Ultima Underworld 1+2. Niebawem na wirtualne półki sklepu trafią także Crusader: No remorse, Sid Meier's Alpha Centauri oraz Magic Carpet. Reszta klasyków Electronic Arts — ma ich być w sumie prawie 30 — będzie pojawiać się sukcesywnie w ofercie sklepu przez całe lato.

CD Projekt RED z kolei zapowiedział wydanie Wiedźmina 2: Zabójcy Królów dla Xboksa 360. Pewnym zaskoczeniem było zapewnienie, że pojawi się na półkach sklepowych w drugiej połowie tego roku i... będzie grywalna już na tegorocznej wystawie E3 Expo (czyli za niecały tydzień). Wersja Wiedźmina 2 dla PC w pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszła się w imponującym nakładzie 400 tysięcy egzemplarzy.

Zapis wystąpienia można obejrzeć na stronie Ustream.tv.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)