Gry społecznościowe zamiast Google Me?

28.07.2010 11:58

Eric Schmidt z Google stwierdził, że jego firma nie planuje raczej wprowadzenia alternatywy dla Facebooka. Zdaniem analityków zamiast tego powinniśmy spodziewać się serwisu z grami internetowymi.

Od kilku tygodni pojawiały się pogłoski, że Google pracuje nad nowym serwisem społecznościowym, który miałby stać się alternatywą dla Facebooka. Usługa miała nazywać się Google Me i być zintegrowana z innymi narzędziami takimi jak Gmail, YouTube czy iGoogle. Wiadomość o pracach nad nowym serwisem potwierdził były dyrektor Facebooka, Adam D’Angelo. Najprawdopodobniej jednak nie doczekamy się alternatywy dla najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Jak donosi The Wall Street Journal, na pytanie o nową usługę Schmidt miał powiedzieć, że świat nie potrzebuje kopi tej samej rzeczy.

Nie oznacza to jednak, że firma zupełnie zarzuciła plany serwisu społecznościowego. Google niedawno zainwestował ponad 100 mln dolarów w firmę Zynga zajmującą się produkcją gier społecznościowych takich jak FarmVille. Trwają też rozmowy z innymi deweloperami jak Playdom czy Playfish należącym do spółki Electronic Arts. Być może zamiast klonu Facebooka Google wprowadzi nieco inny produkt. Mógłby to być serwis z grami społecznościowymi. Jest to coraz mocniej rozwijająca się gałąź rynku - w zeszłym roku tylko w USA warta była ponad 700 mln dolarów. Premiera nowej usługi Google mogłaby być związana z wprowadzeniem na rynek systemu Chrome OS, który ma pojawić się pod koniec roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)