Gry z Amigi na Windows Phone 8 i Windows 8

Gry z Amigi na Windows Phone 8 i Windows 8

28.08.2013 17:28, aktual.: 02.09.2013 08:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amiga, a przede wszystkim gry na „Przyjaciółkę”, były nieodzownym elementem dzieciństwa niejednego z nas. Nieprzespane noce, gry ze znajomymi przy jednym komputerze, popękane sprężynki w dżojstikach — te i inne wspomnienia niedługo mogą powrócić.

Microsoft ogłosił, że razem z Amiga Games planują wydać około 500 tytułów gier z komputera Amiga. Współpraca zaowocuje publikacją pozycji w marketach dla Windows Phone 8 oraz Windows 8. W tym momencie nie są znane żadne szczegóły, aczkolwiek wiemy, że pierwsza partia 50 gier pojawi się w okolicach grudnia. Co ciekawe, możemy spodziewać się interesujących możliwości — współdzielenia danych (zapewne zapisu stanu gry) pomiędzy różnymi platformami. Zatem grę rozpoczętą w domu na Windows 8 można będzie kontynuować w autobusie na Windows Phone 8.

Obraz

Zastanawiać może sposób dystrybucji. Jeśli gry mają współdzielić dane pomiędzy rożnymi systemami, to pytaniem jest, czy trzeba będzie zakupić oddzielną wersję dla Windows Phone 8 i oddzielną dla Windows 8 (Modern). Obecnie Sklep Microsoftu nie pozwala na zakup jednej licencji dla obu systemów. Być może zmieni się to po premierze Windows 8.1.

Szkoda, że nie wiemy jakie pozycje zostaną przeniesione na systemy Microsoftu. Amiga znana była z wielu ciekawych gier zręcznościowych, ale nie brakowało również genialnych przygodówek (Dune, Gobliny, Monkey Island), symulatorów (Gunship 2000, Silent Service, F/A-18 Interceptor) i innych gatunków gier. Czy zatem będą to tylko gry proste, czy może również bardziej zaawansowane, gdzie sposób sterowania na pewno trzeba będzie bardziej dostosować pod ekrany dotykowe?

Na pewno jest na co czekać i może taki krok, skusi część osób do przesiadki m.in. na mobilny system od Microsoftu. Nie trzeba będzie się bawić w emulator, bo wystarczy odpalić grę z poziomu systemu. Oby lista gier i ich jakość spełniły wysokie wymagania graczy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (194)