GTA V historia prawdziwa: 30-latka w zuchwały sposób okradła biuro Rockstar Games

GTA V historia prawdziwa: 30‑latka w zuchwały sposób okradła biuro Rockstar Games

GTA V historia prawdziwa: 30-latka w zuchwały sposób okradła biuro Rockstar Games
Piotr Urbaniak
01.02.2021 22:36, aktualizacja: 01.02.2021 23:48

30-letnia obywatelka Kanady stanie przed sądem po tym, jak ukradła z biura Rockstar Toronto, autorów m.in. edytora wideo do pecetowej wersji "Grand Theft Auto V", sprzęt komputerowy o wartości kilkudziesięciu tys. dol. amerykańskich.

Pół żartem, pół serio cała historia spokojnie mogłaby posłużyć jako inspiracja jednej z misji w kolejnym GTA. Jak wynika z danych ujawnionych przez lokalną policję, kobieta po prostu weszła do biura Rockstara i wyniosła z niego komputery i akcesoria o łącznej wartości około 66 tys. dol. (ok. 246 tys. zł).

Służby nie podają, w jaki sposób przestępczyni udało się wejść na teren studia, ani dlaczego nie zareagowała obecna tam ochrona.

Łatwość tej kradzieży tylko nakręciła napastniczkę

Po udanym skoku na biuro Rockstara w grudniu 2020 r., jak twierdzi policja, kobieta ukradła jeszcze m.in. iPhone'a, którego następnie wykorzystała do wykonania kilku płatności poprzez Apple Pay, a także samochód marki Kia. Ponadto, kilka kurtek w przypadkowych miejscach. Wszystko w okresie pomiędzy 24 grudnia a 23 stycznia.

Zuchwała złodziejka usłyszała 18 zarzutów, w tym kradzież mienia o wysokiej wartości, użycie cudzej karty kredytowej oraz paserstwo. I kto wie, może naprawdę zasłuży na rolę ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)