Hail to the King! Duke Nukem 3D kończy dziś 18 lat, zyskał tryb wieloosobowy

Hail to the King! Duke Nukem 3D kończy dziś 18 lat, zyskał tryb wieloosobowy
Karolina Kowasz

29.01.2014 14:43, aktual.: 29.01.2014 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że król Duke jest wiecznie żywy, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeden z najpopularniejszych FPS-ów lat dziewięćdziesiątych kończy dzisiaj osiemnaście lat.

Młodsze pokolenie może tego nie zrozumieć, ale Duke osiemnaście lat temu budził ogromne emocje. Gra wielokrotnie została skrytykowana za promowanie pornografii i przemocy. Rzucanie pieniędzy w prostytutki i przedstawienie kobiet jedynie w rolach obiektów seksualnych zapewniło tej pozycji niechlubne miejsce na wielu listach najbardziej kontrowersyjnych gier.

Duke Nukem 3D: Megaton Edition - Multiplayer Trailer

W Polsce gra spotkała się z krytyką nie tylko z tych powodów. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale Duke Nukem 3D dorobił się polskiego dubbingu, który, co tu ukrywać, nie jest najlepszy. Lektorzy źle modulujący głosy oraz zbyt dosłowny przekład z języka angielskiego nie zachęcały do kupna wersji dubbingowanej. Można to zresztą usłyszeć w zamieszczonym filmiku. UWAGA! Ta treść nie nadaje się on dla osób niepełnoletnich ze względu na dużą ilość przekleństw.

Duke Nukem 3D ENG vs PL

Jeżeli chcecie przypomnieć sobie przygody króla, to macie do tego świetną okazję z wielu powodów. Przede wszystkim, Duke Nukem 3D: Megaton Edition (zawiera Duke Nukem 3D: Atomic Edition i 3 dodatki) dorobił się trybu multiplayer deathmatch oraz trybów kooperacyjnych online. Razem może zagrać nawet ośmiu graczy, niezależnie od tego, czy grają na PC, Maku czy Linuxie. W wersji 1.2 gry znalazły się także 3 nowe osiągnięcia i poprawiony system oświetlenia. Steam oferuje ponadto tysiące dodatkowych map w swoim Workshopie. To co może najbardziej zainteresować to 60% obniżka ceny gry, dzięki czemu wersję podstawową możecie nabyć za 3,99 euro.

Każdy, kto chce zakupić Duke'a, może to zrobić tutaj. Promocja na grę trwa tylko do końca stycznia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)