Hakerzy atakują RIAA i MPAA

Hakerzy atakują RIAA i MPAA

20.09.2010 11:54

Internetowe strony organizacji antypirackich zostały zablokowane na skutek akcji hakerów. W ten sposób zaprotestowali oni przeciwko ostatnim akcjom RIAA i MPAA.

Akcja hakerów nosiła kryptonim „Operation Payback”. Na skutek ataków DDoS zawieszone zostały witryny internetowe riaa.com, riaa.org, MPAA, a także firmy zajmującej się walką z piractwem, AiPlex Software. Za atakami stoją hakerzy związani z serwisem 4Chan, którzy w ten sposób protestowali przeciwko wcześniejszemu zablokowaniu The Pirate Bay. Popularny serwis został zawieszony również na skutek ataków DDoS, ale dokonanych przez AiPlex Software. W oświadczeniu opublikowanym na stronach Mediafire czytamy, że RIAA, MPAA i inne organizacje łamią prawo blokując serwisy torrentowe.

Jak dowiedział się TechCrunch, hakerzy udostępnili też w Sieci porady, jak samemu dokonać ataków na wymienione instytucje. Dzięki temu większa ilość internautów mogłaby włączyć się do akcji. Warto zauważyć, że hakerzy posłużyli się tymi samymi narzędziami, które zostały wykorzystane przez pracowników AiPleksa do walki z serwisami torrentowymi. Przypomina się stare przysłowie, że każdy kij ma dwa końce. Warto też zadać sobie pytanie, czy ataki DDoS są najlepszym sposobem na zwalczanie piractwa w Sieci? Zamiast osiągnąć swój cel, organizacje takie jak RIAA zdobywają tylko kolejnych wrogów, co z pewnością nie pomoże w dalszych działaniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)