Hakuj jak Ray Arnold z Jurassic Park

Hakuj jak Ray Arnold z Jurassic Park

Hakuj jak Ray Arnold z Jurassic Park
Karolina Kowasz
05.03.2014 18:56

Jurassic Park, film z wielkimi, sklonowanymi dinozaurami, które opanowały wyspę, jest znany chyba każdemu. W jednej z najbardziej znanych scen Samuel L. Jackson, wcielający się w postać Raya Arnolda, stara się odebrać władzę nad parkiem Dennisowi Nedriemu. Jeżeli także lubicie tę scenę, to mam dla was dobrą wiadomość – wy także możecie tego spróbować.

Ah ah ah, you didn't say the magic word - Jurassic Park magic word clip

Na stronie Jurassic Systems możecie spróbować swoich sił w hakowaniu *hakerskich bzdur Nedriego. Jego system, oczywiście, nie pozwoli wam dostać się do środka. Próba trzykrotnego odblokowania parku skończy się dla próbujących, oglądaniem jego głowy przyczepionej do kreskówkowego ciała Elvisa Presleya. Oczywiście nie zabraknie także słynnego ach, ach, ach, nie powiedziałeś magicznego słowa!*Próba przeszukiwania fałszywego UNIX-owego środowiska dostarczy kilku innych ciekawostek z filmu, jak chociażby zdjęcie z kolekcji Nedriego. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do rozpoczęcia zabawy od komendy music on, która pozwoli lepiej wczuć się w klimat. Działają także komendy help, access , system, ls oraz display.

Obraz

Autor projektu, Tully Robinson, aby odtworzyć stare desktopy systemów Irix i Macintosh, jakie mogliśmy zobaczyć w filmie, wykorzystał HTML5 i JavaScript. Do tworzenia Jurassic Systems może przyłączyć się każdy, do czego Tully zachęca. Kod projektu jest otwarty, dostępny na licencji MIT i znajduje się na GitHubie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)