Hałasujące PS4 zniechęcało do zakupu? Nowe jest energooszczędne i cichsze

Hałasujące PS4 zniechęcało do zakupu? Nowe jest energooszczędne i cichsze

Hałasujące PS4 zniechęcało do zakupu? Nowe jest energooszczędne i cichsze
07.07.2015 12:01

Do tej pory trudno było spragnionym nowych wrażeń konsolowcom polecić całym sercem którąś z nowoczesnych maszyn Microsoftu lub Sony. W wielu przypadkach teoretycznie trochę mniej wydajny Xbox One stawał ostatecznie pod telewizorem zamiast ładniej prezentującego się PlayStation 4, a to z uwagi na hałas w salonie. Przy graniu w takie The Order: 1886, japoński sprzęt łatwo pomylić dało się z odkurzaczem. Niedawno zapowiedziana nowa wersja PS4 na szczęście poprawia całą sytuację.

350138673901299649

W te wakacje model CUH-1200 dopiero wejdzie do naszych sklepów, ale oczywiście fani technologii w Kraju Kwitnącej Wiśnie już położyli na nim swoje ręce. Pierwsze testy są obiecujące. Podczas gdy premierowe PlayStation 4 generowało od 43 do 60 decybeli (średnia 57), lekko przeprojektowana konsola to buczenie na poziomie od 42 do 56 dB, a przeciętnie 52. Niby niedużo, ale komfort zabawy ze sprzętem podobno znacznie się poprawił. Co ciekawe, system chłodzący jest identyczny jak wcześniej. PS4 po prostu mniej się grzeje. Wszystko dzięki zmianom w środku, normalnie niedostrzegalnym.

Przeprojektowano płytę główną, między innymi zamieniając 16 modułów GDDR5 od Samsunga na 8, ale dwa razy pojemniejszych. Uproszczono także napęd Blu-ray, niemniej ważniejsza zmiana to nowy zasilacz wbudowany, lżejszy o 80 gramów od starego, teoretycznie mniej wydajny, jednak dużo sprawniej działający. W rezultacie wszystkich modyfikacji, PS4 pobiera od 30 do 50% mniej energii elektrycznej w porównaniu do pierwszego modelu wypuszczonego na rynek, w zależności oczywiście od obciążenia. Pod pełnym (uruchomiona gra) chodzi o różnicę 27 watów, czyli niemal jedną piątą. Z jakichś 147 watów przy głośnym buczeniu, Sony zeszło do 122 i lepszej kultury pracy.

Przypomnijmy, że nowe PlayStation 4 najłatwiej poznać po wyglądzie. Konsola jest cała matowa, bo pozbyto się błyszczącej czarnej osłony dysku twardego z logo producenta sprzętu. Warto również pamiętać, iż prawie w tym samym czasie do magazynów trafią zestawy Ultimate Player 1TB Edition, z PS4 z większym dyskiem, lecz wykonane jeszcze według starego projektu inżynierów. Naprawdę warto postawić mniejszy hałas ponad więcej miejsca na dane, zwłaszcza że w konsoli samemu można wymienić dysk twardy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)