Handlował kontami z grami - grozi mu 5 lat więzienia. 32‑latek usłyszał ponad 100 zarzutów

fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images

16.10.2020 15:25, aktual.: 19.10.2020 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z największych zmór rynku gier wideo jest niekoniecznie piractwo w tradycyjnym sensie, lecz handel kontami z platform Steam, Xbox czy PlayStation.

32-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Z policją, jak wynika z notki prasowej, współpracował "znany portal aukcyjny" - można się domyślać, że prawdopodobnie chodzi o Allegro. Mężczyzna przez 5 ostatnich lat (2015-2020) wystawiał gry na sprzedaż, zarabiając pieniądze ze sprzedaży kont z dostępem do gier.

Materiał dowodowy, jaki portal pomógł zebrać policji był na tyle konkretny, że 32-latek usłyszał blisko 130 zarzutów, w tym nielegalne rozpowszechnianie gier w wersji cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Za naruszenie praw autorskich i praw pokrewnych grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności, a poszkodowana firma wyceniła straty na niemal 30 tysięcy złotych.

Proceder handlu kontami z grami jest niezwykle negatywny dla branży gier i producentów, którzy nie mogą zarabiać na swoich produktach, jak również sprzyja tworzeniu się szkodliwej mentalności wśród niektórych odbiorców gier wideo, dla których odkupowanie dostępu do kont może być postrzegane jako coś "normalnego".

Na wielu platformach cyfrowych, w tym Steam, sprzedawanie kont jest naruszeniem warunków świadczeń usług, a Valve zastrzega sobie prawo do zablokowania konta, jeśli ustali, że konto zostało wykupione przez kogoś innego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)