Helios, czyli Eclipse 3.6 już jest

Helios, czyli Eclipse 3.6 już jest

Wojciech Kowasz
24.06.2010 11:25

Eclipse 3.6 znany też pod nazwą kodową Helios jest już dostępne do pobrania.

Eclipse to popularne, multiplatformowe środowisko programistyczne przeznaczone dla programistów tworzących aplikacje w wielu różnych językach - między innymi w Javie, C, C++ czy PHP. Obsługę tych języków dodaje się do środowiska IDE poprzez pluginy. Środowisko zaś posiada takie funkcje jak walidacja składni, automatyczne uzupełnianie kodu, podświetlanie składni czy testy jednostkowe. Eclipse zostało napisane w Javie, dzięki czemu jest bardzo elastyczne i można je uruchomić na różnych platformach systemowych.

Helios to naprawdę spora aktualizacja - znalazło się w niej 39 projektów i 12 pluginów. Oprócz tego wersja ta zyskuje ważne funkcje takie jak obsługa systemu wersjonowania kodu Git, plugin dla JavaScriptu i Eclipse Marketplace, który jest centralnym miejscem poszukiwań pluginów i komponentów stworzonych przez społeczność i firmy trzecie. Zespół programistów Eclipse przygotował serię klipów wideo prezentujących nowe funkcje wydania 3.6.

Eclipse 3.6 IDE można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Programowanie -> Środowiska programistyczne. Dostępne są tam wersje dla Windows, Linux i Mac OS. Poszczególne pluginy i projekty znajdują się z kolei na stronach pobierania Eclipse.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)