Hello Ruby, czyli nauka programowania dla dzieci

Hello Ruby, czyli nauka programowania dla dzieci

Hello Ruby, czyli nauka programowania dla dzieci
Karolina Kowasz
26.01.2014 10:44

Nie od dziś wiadomo, że małe dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Ale uczyć czterolatki programowania? Pewnie wielu rodziców nie wpadłoby na taki pomysł, a okazuje się, że jednak... można! I to z pomocą kolorowych obrazków i wesołych historyjek.

Autorką pomysłu jest Linda Liukas, współzałożycielka Rails Girls. Swój projekt stworzenia książki dla dzieci na temat programowania i nowych technologii zamieściła na Kickstarterze. Hello Ruby spotkało się z dużym entuzjazjem - już w trzy i pół godziny osiągnięto zakładane 10000 dolarów, zaś w momencie, gdy piszę te słowa, uzbierano 166435 USD, zaś do końca jeszcze 27 dni.

źródło: konichiwaruby.tumblr.com
źródło: konichiwaruby.tumblr.com

Bohaterką książki Liukas jest Ruby - mała dziewczynka o ogromnej wyobraźni. W trakcie swoich przygód zaprzyjaźnia się z samotną śnieżną panterą, odwiedza zrobione z okien zamki, rozwiązuje problemy razem z mądrym pingwinem i piecze pierniczki z zielonymi robotami. Postaci używają swojego "sekretnego języka". Ojciec Ruby pochodzi z Japonii, zaś reszta jej rodziny mieszka w różnych zakątkach świata. Dziewczynka uczy się bardzo szybko, nie ma problemów z powtarzaniem w kółko tych samych czynności. Ruby nie lubi, kiedy ktoś jej mówi jak coś zrobić - sama chce poznać proces, który doprowadzi ją do celu. Jej znajomi są psotnikami - androidy to bałaganiarze, pantera nie chce się bawić z innymi dziećmi, zaś pingwiny, mimo iż mądre, są często ciężkie do zrozumienia.

źródło: konichiwaruby.tumblr.com
źródło: konichiwaruby.tumblr.com

Książka razem z ćwiczeniami polecana jest dla dzieci między czwartym a siódmym rokiem życia. Więcej na temat pomysłu możecie się dowiedzieć na Tumblrze. Pozostaje czekać, aż ktoś przełoży projekt na język polski, niewątpliwie wielu programujących rodziców mogłoby pokazać swoim dzieciom, że to wcale nie jest takie trudne, a do tego zarazić je swoją pasją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)